Topinkovač
Kdo z nás by si nedal po ránu křupavou přílohu k jakémukoliv jídlu? Pokud doma ještě nemáte topinkovač, je třeba to napravit, protože najde svoje uplatnění v každé domácnosti. Jeho největší předností je fakt, že opečený chléb nebo tousty připravíme úplně bez tuku a během chvilky.
Topinkovače vybíráme podle několika parametrů.
· Materiál, ze kterého je vyroben – nejkvalitnější a nejtrvanlivější je nerezový tepelně izolovaný plášť. Z dalších používaných materiálů je smalt nebo tepelně odolný plast
· Možnost regulace teploty
· Čištění přístroje – zásuvka na drobečky s možností vysypání
· Velikost prostoru pro opékání – většinou pro 2–4 tousty, volíme podle počtu členů domácnosti
· Mřížka na rozpékání pletýnek nebo rohlíků
· Možnost rozmrazování pečiva
Některé topinkovače jsou vybaveny dalšími funkcemi, jako je možnost opečení pečiva jen z jedné strany, dohřívání pečiva nebo volba stupně propečení. Samozřejmostí by měla být kontrolka pro zapnutí přístroje a zvuková kontrola pro ukončení opékání. Na místě je i pojistka proti přehřátí.
Toustovač
V toustovači si můžeme připravit dobré jídlo za pár minut. Záleží na naší šikovnosti a na tom, co všechno mezi dva plátky pečiva budeme dávat. Nejčastěji používaným pečivem pro výrobu toustů je toustový chléb. Základem náplně toustů jsou plátky šunky nebo salámu a plátkový sýr. Přidat můžeme, na co máme zrovna chuť, třeba zeleninu. Při jeho výběru se zajímáme o jeho
· Výkon – všeobecně platí, že čím je vyšší výkon, tím lépe. Zabezpečí rozehřátí přístroje a tím i rychlou přípravu jídla.
· Světelná signalizace rozehřátí toustovače
· Funkce grilu, vhodná pro grilování zeleniny
· Velikost a počet toustů – 2–4 tousty najednou
· Tvary čtvercové nebo obdélníkové bez přihrádek
· Čištění – vlhkým hadříkem nebo dřevěnou špachtlí
Pokud budeme využívat toustovač pravidelně, měl by mít hezký dizajn, aby se nám hodil do naší kuchyně.