Autorem biografie Steve Jobse je Walter Isaacson, který byl sám Jobsem osloven, aby za pomoci nesčetných rozhovorů a dvouletého úsilí napsal knihu. Údajně chtěl, aby jeho děti věděly, co dokázal a kdo byl. Jobs věděl, že brzy umře, proto chtěl mít zachycené důležité momenty a etapy soukromého života i zlomová podnikatelská rozhodnutí.
Je inspirací pro zaměstnance i zaměstnavatele, podnikatele, managery, ale i pro lidi, kteří nemají s tímto technickým odvětvím žádné spojení. Kniha je napsána tak, jako plynul Jobsův život, ve kterém jsou důležité tři mezníky.
Prvním pomyslným mezníkem
Se stalo období, kdy si doma v garáži během pár týdnů vytvořil zařízení, za které by velké korporace zaplatily miliony korun a trvalo by to léta příprav a vývoje. Lidé ale tehdy hodně očekávali od počítačů a Steve dokázal, že to jde. Dal spoustě firem jednoduché a funkční zařízení. Je nanejvýš vhodné připomenout, že bez Jobsova přítele SteveaWozniaka, který dal Jobsovým nápadům život, by nic z toho vzniknout nemohlo.
A právě o tom, je další část knihy
Díky účinnému managmantu začal návrat Applu zpět na výsluní IT průmyslu. Nechal ze své firmy odejít mnoho lidí, zbavil se veškeré výroby a zaměřil se na jediný model svého počítače. Udělal odvážný krok a to tím, že si půjčil peníze od Microsoftu. Díky jeho rétorickým schopnostem dokázal Billu Gatesovi vysvětlit, že kdyby došlo ke krachu Applu, značně by se zhoršila pozice Microsoftu.
Ve třetí části
se Jobs věnuje tvorbě nových výrobků, avšak mimo počítače Ipod, pak iPhone a iPad. Díky tomu se v hudebním průmyslu strhl boj posluchačů o tato technická zařízení nejen pro osobní užití. Jobsovy výrobky si získaly fanatické fanoušky. Vznikl tak například estetický a praktický telefon. Apple tím opět vzlétl vzhůru a stal se nejhodnotnější společností na světě.
Kdo měl možnost zhlédnout i stejnojmenný film, mohl být sklamán. Film je pouhým průřezem Jobsova života, je ve zkratce a místy nepochopitelný. Zato kniha je fascinující a podmanivá.